SEZÓNA 2006 - 2007 

Continental Cup Super Final
1. místo Junost Minsk (BLR), 2. Avangard Omsk (RUS), 3. Ilves Tampere (FIN),4. Alba Volán-FeVita (HUN) 


Tato sezóna byla zatím pro mě nejúspěšnější v mé hokejové kariéře.
 

     

                                 

15 ОЧБ. Экстралига
 
# Команда И О
1 Керамин-Минск 50 110
2 Динамо-Минск 50 108
3 Юность-Минск 50 104
4 Химволокно 50 86
5 Химик-СКА 50 78
6 Гомель 50 76
7 Неман 50 66
8 Металлург 50 62
9 Витебск 50 60
10 Сокол 50 34
11 Брест 50 11
     
             V Běloruské lize jsme se umístili na 3. místě.

Tomáš Chlubna je v Minsku šťastný, jako vítěz Kontinentálního poháru navštíví i prezidenta.

Původně se zdálo, že se světoběžník Tomáš Chlubna po letech strávených v cizině usadí doma a bude hrát za mateřskou Duklu Jihlava. Ovšem na sklonku letních prázdnin dostal nabídku z běloruského klubu Junosť Minsk a bývalý útočník Vítkovic, Třince či Karlových Varů si řekl, že to půjde zkusit. Nyní ví, že udělal dobře. "V Bělorusku jsem hokejově pookřál. Jsem nesmírně šťastný, angažmá v Minsku si vyloženě užívám," hlásí spokojeně v původním rozhovoru pro hokej.cz.K pohodě přispěl především nedávný triumf týmu v Kontinentálním poháru. Junosť si nejprve vybojovala postup do finále, které v maďarském Székefehérváru posléze senzačně vyhrála. "Byl to neuvěřitelný úspěch, který třeba v Čechách asi málokdo ocení. Ale pro Bělorusy znamenalo vítězství nad Omskem strašně moc. Ruská superliga je po NHL nejlepší soutěží planety, v Minsku to mělo veliký ohlas," vypráví.

   

Zápas s Omskem rozhodly až samostatné nájezdy. "Četl jsem, co o utkání říkal Pavel Rosa z Omsku. Prý byli lepší, jen nedali šance. Nesouhlasím. Oba týmy hrály z obrany a čekalo se, kdo udělá dřív chybu. Uspěli jsme po penaltách, které jsou vždycky loterií. Přesto si myslím, že jsme šli za úspěchem víc. Kluci dřeli, padali do střel. Ještě jsem neviděl žádný tým dřít tak na maximum, jako se to stalo v případě Junosti," pokračuje.

Zisk Continental Cupu rozpoutal velké oslavy. "Cesta ze Székesfehérváru byla nádherná. Telefonoval nám i prezident Lukašenko, v Minsku panovala veliká radost," říká. Běloruský prezident je znám velkou podporu sportu a především hokeje. "Pozval nás k sobě na návštěvu. Takže jestli bude možnost, chtěl bych si s ním popovídat. Pokud vím, měli bychom si zahrát i proti jeho týmu," přidává.

Když se Chlubna vydával do Minsku, dost dobře něvěděl, co ho na nové štaci čeká. "Ale teď musím říci, že je to tady výborné. Bydlení, strava, zázemí. Ve městě je čisto, služby fungují perfektně. Cokoli potřebuju, to si koupím. Místní chtějí, aby byl Minsk jednou jako Moskva," vysvětluje.

Volný  čas tráví většinou doma. Sleduje internet, zajímá se o novinky ze světa hokeje i z jiných oblastí. V týmu Junosti má Chlubna pevné místo a těší se důvěře trenéra Zacharova. V jedné pětce hraje s obráncem Vladimírem Kopatem, který na olympijsakých hrách 2002 v Salt Lake City senzačně poslal ze hry favorizované Švédy.

Kopat ránou od červené čáry překonal brankáře Sala, díky jeho gólu postoupili do semifinále turnaje Bělorusové. "Už na tohle téma několikrát padla řeč. Vladimíra hecuju, ať něco podobného zase zopakuje," směje se Chlubna.

Jeho výkony hodnotí Bělorusové pozitivně. O tom, že Chlubna válí, svědčí také jeho účast v blížícím se Utkání hvězd. "Ve středu dopoledne jsem se dozvěděl, že se této exhibice zúčastním. Bude tam také slovenský trenér Pokovič, který vede Dynamo Minsk. Samozřejmě mám radost. Už jsem poznal Utkání hvězd v Rusku, vím tedy, o co jde. Moc se těším," hlásí.

Po zisku Kontinentálního poháru myslí Junosť na další velký cíl. "Sponzoři, trenéři, vedení klubu i fanoušci chtějí titul. Byl by už čtvrtý v řadě. Mám stejné přání. Loni jsem vyhrál norskou ligu, teď Continental Cup. Bylo by hezké, kdyby se mi povedlo přidat do třetice velký úspěch," naznačuje.

V Minsku bude hrát prozatím jen do konce sezony. O budoucnosti zatím odmítá hovořit, soustředí se na závěr ligy. "Už jsem dostal nějaké nabídky, i během Kontinentálního poháru jsem byl v kontaktu s představiteli některých klubů. Ale nerad bych se ukvapil. Musím se poradit s rodinou, potřebuju čas," říká.

Klidně se může stát, že jihlavský odchovanec stráví i příští ročník v Junosti Minsk. "Zástupci klubu už naznačovali, že by měli zájem. Ale tady teď nikdo neví, co bude. Běloruský mistr má od příští sezony hrát nejvyšší ruskou soutěž, je tedy třeba počkat. Uvidíme. Osobně se nebráním ničemu, k jednáním přistoupím ale až na jaře," uzavírá.